Jak se krotí krokodýli

Žánry
Stát
Rok
Délka
Premiéra v ČR

Komédia, Rodinný
Česká republika
2006
112. minut
12.01.2006

OBSAH

Tatínek Luboš, který pracuje v Alpách jako záchranář, přijíždí domů do Prahy mnohem dřív, než původně slíbil. Jeho osmiletá dcera Amálka je nadšena, a tak odmítne jet na školu v přírodě, aby si užila tatínka. Luboš se vypraví do školy, aby Amálku omluvil, ale dopadne to tak, že nakonec jede do Vysokých Tater s celou třídou jako zdravotní doprovod. Své manželce Anně (řeší právě odchod do důchodu a ztrátu milované práce u baletu) slíbí, že je to jen na pár dní, ať tedy odjede na chalupu, kam za ní určitě přijede … Řetězec náhod a nedorozumění tomu však zabrání – hodně tomu napomůže Amálka, ale také svérázný děda Pepík a syn Vašek se svou dobrodružnou povahou, do hry vstupuje i atraktivní učitelka Alice, originální rodina Koudelkových a jejich syn Vítek, dědova sousedka Bobulová, vesnická zrzavá kráska Julča, profesorka Kája se svým smyslem pro matematiku i pro východní meditaci…

OSOBNOSTI

KATEGÓRIE

HRAJE

.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Julča
Koudelka Miki
Konipas
Jitka Bobulová
venkovanka
Anna Rychmanová
učitelka Kája
Vašek Rychman
učitelka Alice
traktorista Jeníček
spolužák Amálky
Koudelka Dali
kuchařka
pošťák
správce chaty
Luboš Rychman
Boženka
Nikola Lórová
maminka Koudelková I
maminka Koudelková II
Vítek Koudelka
starosta
děda Pepík
baletní mistr
spolužák Amálky
hudebník
Amálka Rychmanová
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Spolupráce na filmu

Spolupráce na filmu
Spolupráce na filmu
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb

.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb
.
.
Filmový štáb

KINO & DVD

V kinech ČR
V kinech SR

Na DVD od
Na DVD od
Na DVD od

12.01.2006
02.03.2006

01.05.2007 Země pohádek
14.08.2013 Magic Box
09.11.2013 North Video

VE FILMU

Rozhovor profesorky a Pepíka:
„Víte, proč lidé stárnou a umírají? Protože to vidí u jiných.”

 • Ve chvíli, kdy Vašek Rychman (Jiří Mádl) hledá na počítači Coco Islands, je nad přihlášením do e-mailu napsáno „Dobré odpoledne.“ Když si ale po chvíli učitelka Kája (Jaroslava Kretschmerová) prohlíží na počítači fotografie, na hlavním panelu je uveden čas 9:43 AM, tedy dopoledne.
 • Ve chvíli, kdy učitelka Kája (Jaroslava Kretschmerová) sedí u počítače, je možné si všimnout, že není na skutečných internetových stránkách, protože cíl otevřeného souboru je ve složce Documents.
 • Ve scéně, kdy je děda (Václav Postránecký) vyfocen na mobil, má potápěčské brýle na očích. Když ale MMS Lubošovi (Jiří Mádl) dojde, je na ní děda s brýlemi na čele.
 • Vraždy v kruhu: V 9. epizodě "Láska je černý kůň" se část děje odehrává na gymnáziu J. Kolemana. Ve skutečnosti se jedná o Gymnázium J. Keplera v Praze 6, Parléřově ulici č. 2. Ve stejné budově se natáčel také seriál Dobrá čtvrť (od r. 2005) a filmy Jak se krotí krokodýli (od r. 2006) a Jak svět přichází o básníky (1982).
 • Peklo s princeznou: Václav Postránecký už hrál Jiřímu Mádlovi dědečka, a to ve filmu Jak se krotí krokodýli (2006).
 • Režisérka Poledňáková se nechala slyšet, že postavu dědy Pepíka psala přímo pro Václava Postráneckého, stejně jako roli Bobulové pro Evu Holubovou. Postránecký prozradil, že nebýt s Marií kamarádi, tak by takové skopičiny nedělal. Jeho role je totiž dost výstřední. Jako děda si vyzkoušel jízdu na kolečkových bruslích, běhat v potápěčských ploutvích a topil se ve vaně i jezírku.
 • Naďa Konvalinková nesnáší krupicovou kaši. Natáčení, jak ji Etzler krmí touto kaší, protože má zlomené ruce, pro ni bylo utrpením.
 • Miroslav Etzler se při natáčení v ledové vodě bál, ale vzhledem k tomu, že děti se vůbec nebály, musel předstírat, že je natáčení brnkačka.
 • Rychmanovi vlastní auto Mitsubishi Outlander model z roku 2005. Koudelkovi vlastní auta dvě, a to Mazdu MX-5 a Mitsubishi Colt CZ3. Jeníček řídí traktor Zetor 3011 a správce objektu v Tatrách má auto UAZ 469 model z roku 1978. Autobus, kterým přijíždí profesorka Kája Koulová (Jaroslava Kretschmerová) za dědou Pepíkem (Václav Postránecký), je Karosa C 374.
 • Tomáš Peč (Vítek Koudelka) po tomto filmu ve své herecké kariéře nepokračoval a dnes se věnuje extrémnímu lyžařskému sportu, který se nazývá freeskiing.
 • Čtrnáct dní před začátkem natáčení bylo v Tatrách tolik sněhu, že byly cesty neprůjezdné a začátek filmování byl ohrožen.
 • Aby se ušetřilo, štáb s herci cestovali do Tater, kde se natočily první záběry, vlakem.
 • Na začátku natáčení dětem představili Miroslava Etzlera jako Luboše, tedy pod jménem postavy z filmu, aby si jej při natáčení nepletli.
 • Točeno ve Vysokých Tatrách – Zelné pleso, Blažejovicích a v Praze. Zřícenina hradu se jmenuje Likavský hrad. Natáčelo se i i ve Švýcarsku na základně Air Zermatt.
 • Film je z velké části natočen podle knížky Jak Anděla viděla Anděla, která je pokračováním knih Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.
 • Jediný herec, který se objevil i v původních filmech je Vastimil Harapes.
 • Film navštívilo v kinech 620 514 diváků a vydělal 50 441 256 Kč.
 • Jak se krotí krokodýli mělo být pokračováním filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.

OCENENÍ

 • 2006 – Český lev: Nejlepší zvuk

UKÁZKA Z FILMU

CELÝ FILM ONLINE

Film online není k dispozici!


Pokud je nějaký problém, tak to nahlaste!

  NAHLÁSIT VE FPGRAFII

  Pokud je něco špatné nebo nějaký problém.

  * → pole je povinné

  Vaše jméno*

  Co je za problém nebo špatné?*

  Ve kterém filmu je problém?*

  Popis problému*

  Váš email*

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *