Kapela

Kabát je česká rocková kapela z Teplic existující od roku 1983 a na hudební scéně aktivně působící od roku 1989. Za svou více než 25letou kariéru kapela vydala 11 studiových alb, kterých se prodalo přes 1 000 000 kopií. Reprezentovala Česko na soutěži Eurovision Song Contest ve Finsku v roce 2007 kde ovšem neuspěla a v roce 2015 vyhrála desátého slavíka za 1. místo v anketě Český slavík. Návštěvnost jejich vystoupení se pohybuje okolo 20 000 lidí na jeden koncert. Největším úspěchem kapely bylo výroční vystoupení na pražském Vypichu roku 2014, kam dorazilo přes 70 000 fanoušků. Kapela je veřejností považována za nejúspěšnější aktivně působící českou hudební kapelou. Od roku 1989 hraje bez personální změny a nikdy od té doby nepřerušila svoji činnost.


1983 – 1990

Hudební kapelu Kabát založil v roce 1983 v Teplicích spolu s kamarády ze školy baskytarista Milan Špalek. K původně thrashmetalové kapele se připojil zpěvák Josef Vojtek, kytarista Tomáš Krulich a bubeník Radek Hurčík. V roce 1985 byli někteří členové kapely odvedeni na tehdy povinnou vojenskou službu a Kabát přibližně na tři roky zastavil svoji činnost. Podle kapely došlo ke zlomu v roce 1989, kdy vydali některé své písně na projektových albech Rockmapa 2 a Ultrametal. Tehdy Kabáti vystupovali s kytaristy Jiřím Buškem a René Horňákem, kteří kapelu chvíli poté opustili a byli nahrazeni vracejícím se Tomášem Krulichem a novým kytaristou Otou Váňou. V letech 1989 a 1990 natočila kapela své první demo s názvem Orgazmus, které ovšem nikdy oficiálně nevyšlo a šířilo se mezi posluchači na audiokazetách.


1991

V roce 1991 poté Kabáti uvedli na trh pod společností Monitor EMI (dnes: Warner Music) své debutové album Má jí motorovou. Na vydání desky měl velkou zásluhu také Petr Janda, který kapele umožnil zveřejnění některých písniček na projektu Rockmapa 2. Zde si jich všimli právě lidé z vydavatelství Monitor EMI (dnes: Warner Music) a nabídli kapele Kabát spolupráci. Alba se celkově prodalo 69.000 kusů. kapela díky tomuto úspěchu vyhrála ceny Anděl v kategorii Objev roku a zároveň obsadila 3. místo ve vídeňské soutěži talentů. S vydáním první desky se managementem kapely stala společnost Sokol’s Power Voice, se kterou Kabát spolupracoval až do roku 1999.


1992

V roce 1992 Kabáti vydali koncertní album Živě!, které bylo nahráno na koncertech v Brně a Břeclavi. Na tomto „živáku“ kromě písní z předchozí studiové desky kapela vydala také píseň „Žízeň“ jež se stala prvním velkým hitem kapely.


1993

V roce 1993 vyšlo album Děvky ty to znaj, které měla kapela natočeno za dva týdny. Obal desky nakreslil malíř Petr Urban a jemu Kabáti následně věnovali písničku „Pivrnec“. K propagaci alba kapela vyrazila na své první „velké“ turné, které vzbudilo obrovský zájem. Koncert v pražské Lucerně se podařilo vyprodat tři dny před začátkem vystoupením a současně byl vyhlášen akcí roku. Alba se celkem nakonec prodalo okolo 85.000 kusů, čímž se podařilo překonat počet prodaných kopií předchozí desky.


1994

V roce 1994 vydala kapela třetí řadovou desku Colorado za kterou za necelé dva týdny získala zlatou desku za tehdejších 25.000 prodaných kusů a na konci listopadu také platinovou desku za 50 000 prodaných kusů. Obě ocenění Kabát přebral na vyprodaném koncertu v pražské Lucerně. S touto deskou se kapela zároveň dostala také do českých rádií a to paradoxně s bluegrassovou písní „Colorado“, která byla původně zamýšlena pouze jako vtip. Toto album se stalo nejúspěšnější studiovou nahrávkou v historii kapely a prodalo se ho kolem 96.000 kopií. Píseň „Jak ti šlapou Kabáti“ se později stala hymnou českého hokejového týmu, který v roce 1996 vyhrál mistrovství světa.


1995

Na začátku roku 1995 kapela získala za album Colorado od časopisu Rock Report ceny kapela roku a deska roku. Ocenění přebrala také od časopisu Bang a to v kategorii kapela roku, album roku a radost roku. Mezitím kapela ve studiu Hacienda nahrávala čtvrtou desku, kterou vydala v listopadu téhož roku pod názvem Země plná trpaslíků. Původní název měl podle kapely znít Sněhurka je negr ale nakonec nebyl použit. I přes rozporuplné přijetí fanoušky se celkový počet prodaných kusů vyšplhal na 82 000. Zpěvák Pepa o ní s odstupem času prohlásil, že je to jeho nejméně oblíbená deska, a to především z důvodu studia ve kterém se točila.


1996

K propagaci alba Země plná trpaslíků vyrazila v roce 1996 Kabát na turné, během kterého vystoupila ve čtrnácti sportovních halách a kulturních domech po celém Česku.


1997

Po turné k albu Země plná trpaslíků začala kapela ve studiu Propast nahrávat další studiové album. To nakonec vyšlo v říjnu v tomto roce pod názvem Čert na koze jel. Obal, který navrhl Martin Lepka znázorňuje čerta sedícího na ženském poprsí. Ten se podle některých novinářů podobá tehdejšímu předsedovi vlády České republiky Václavu Klausovi a textař i baskytarista Kabátu Milan Špalek ovšem tuto teorii odmítl se slovy, že se „jedná pouze o čertíka, který je Klausovi jen podobný.“ Alba se nakonec prodalo 72.000 kopií a kapela se v ten samý rok umístila v anketě Český slavík na 11. místě.


1998

Po vydání desky navíc kapela vyrazila v březnu v tomto roce na turné po České republice. Koncert v brněnské hale Rondo byl natáčen a později vysílán Českou televizí. V Českém slavíku se Kabáti propadli o pět pozic na 16. místo.


1999

Poté následovalo album MegaHu, které vyšlo v květnu roku 1999 a bylo nahráno ve studiu Sono Records. Na přebalu desky se objevila fotka mořícího bezdomovce z Košťan o kterém kolovala fáma, že má „penis gigantických rozměrů“. V říjnu odjela kapela na koncertní šňůru po Česku. Turné měl poprvé na starosti Radek Havlíček (managment) a Petr „Panki“ Volek z agentury Pink Panther Agency. Toto album se nakonec prodalo 50.000 kusů a kapela se poprvé ve své historii umístila v první desítce ankety Český slavík, konkrétně na deváté pozici. Kapela přešla od dosavadního managementu Sokol’s Power Voice ke kapele Pink Panther Agency. Zároveň Kabáti změnili strategii koncertování. Místo velkého počtu koncertů v malých klubech začali upřednostňovat méně koncertování ve větších prostorách s profesionální zvukovou a světelnou technikou.


2000

V listopadu 2000 vyšlo album Go satane go. V rámci reklamy na tuto desku byly vyvěšeny billboardy se slogany Go satane go, které se nelíbily kapele důchodců. Ti podali oficiální stížnost k Radě pro reklamu se slovy, že se jedná o „urážku všech křesťanů, židovských obcí a muslimů žijících v Česku.“ Žádost byla zamítnuta jelikož se nejednalo o urážku ale pouze o parodii na slogany Go Ježíšku go od společnosti Eurotel. Celá záležitost se dostala do televizních zpráv a udělala tak kapele reklamu. K podpoře desky kapela vyrazila na turné a plně spolupracovala s Pink Panther Agency. Během turné Kabáti vystoupili v sedmi sportovních halách a celková návštěvnost byla kolem 30.000 fanoušků. Pražský koncert byl zároveň zaznamenán a později vydán jako první DVD kapely. Počet prodaných alb Go satane go se v té době vyšplhal ke 48.000 kopií.


2001

Další album vyšlo v listopadu 2001 a jednalo se o kompilaci Suma sumárum, která obsahovala 2 CD. Na prvním byl výčet v té době největších hitů skupiny plus jako bonus předělaná verze písně „Má jí motorovou“ a nová píseň „Pohoda“. Ta se na kompilaci objevila na nátlak manažera kapely a její nahrávání provázely projevy nespokojenosti ze strany textaře Milana Špalka, kterému se vůbec nelíbila. Nakonec se ovšem stala jedním z největších hitů kapely. Druhé CD obsahovalo zvukový záznam z koncertu z turné k předchozímu albu Go satane go. Kompilace se nakonec prodalo přes 130.000 kusů stala se v té době nejprodávanějším albem kapely a získala šestiplatinovou desku.


2002

Následující rok co je 2002 Kabáti jako první České republice připravili turné během, kterého bylo pódium umístěno ve středu sportovních hal. Celkem turné navštívilo 60.000 fanoušků čímž byla překonána návštěvnost minulého turné k albu Go satane go. Na podzim téhož roku kapela odletěla do USA na své první větší turné v zahraničí. Poté bylo vydáno historicky první DVD kapely nazvané Suma sumárum – Best of video čímž se kapela přidala k hrstce českých interpretů, kteří do té doby vydali DVD. Na něm se objevili jak videoklipy kapely, tak záznam koncertu z turné Go satane go z pražské sportovní haly Tipsport arena. V Českém slavíku se Kabát umístil na třetím místě.


2003

Dalším albem je deska Dole v dole, která vyšla 14. října 2003 a následně se stala čtyřplatinová. Před vydáním desky kapela koncertovala na Slovensku a v den vydání se přesunula do Česka kde začalo halové turné. Kapela poprvé ve své historii vyprodala všechny zimní stadiony ve kterých během turné vystoupila. V prosinci poté Kabát přebral ve Státní opeře Praha svého prvního zlatého slavíka v kategorii kapela roku.


2004

Následující rok kapela zvítězila v cenách Anděl v kategoriích album roku rock kapela roku a nejprodávanější titul roku, kterého se v té době prodalo přes 78.000 nosičů. Poté kapela vyrazila na své první samostatné open-air turné během, kterého vystoupila na deseti fotbalových stadionech v Česku a na jednom na Slovensku. Celková návštěvnost turné byla přibližně 180.000 fanoušků a průměr návštěvnosti na koncert 15.000 diváků. Poté kapela s velkým náskokem obhájila první místo v Českém slavíkovi.


2005

V roce 2005 Pink Panther udělali turné pod názvem Pink Panther Fest 2005 s dalšími kapelami. Kabáti v tomhle roce vydali DVD Kabát 2003–2004. To obsahovalo záznam vystoupení z koncertu v pražské T-Mobile areně, záznam z koncertu na atletickém stadionu Slavia a dokument k turné 2004 pod názvem Kabát – Turné Dole v dole. V tomto roce se ai kapela objevila v Českém Slavík za druhé místo.


2006

Na jaře 2006 začali Kabáti pracovat na nové studiové desce. Podle původních plánů mělo album vyjít již v září téhož roku, ale kvůli nedopsaným textům se jeho vydání postupně odkládalo. Deska, která dostala název Corrida nakonec vyšla 8. prosince 2006. Kvůli tomu bylo původně podzimní turné odloženo na jaro roku 2007. Po pěti dnech prodeje získali Kabáti za album tříplatinovou desku za 45.000 prodaných kopií. Do konce roku 2006 se alba prodalo 56.900 kusů za což kapela v roce získala cenu Anděl za nejprodávanější desku roku 2006.


2007

Kapela v roce 2007 vyhrála s písní „Malá dáma“ české kolo mezinárodní soutěže Eurovision Song Contest a postoupila do semifinále, které se konalo ve Finsku v Helsinkách. Do finále soutěže už ovšem nepostoupila. Krátce po návratu z Finska kapela vyjela na turné k tehdy poslední desce Corrida. Tato koncertní šňůra čítala celkem třináct koncertů po fotbalových stadionech a celková návštěvnost se pohybovala kolo 240.000 diváků. Na konci roku poté Kabáti získali svého třetího zlatého slavíka v kategorii kapela roku.


2008

V roce 2008 získala kapela cenu Deska roku 2007 Allianz v kategorii Nejprodávanější interpret patnáctiletí za prodej 825.606 kusů alb. Poté vystupovala na českých a slovenských festivalech. Během vystoupení skupiny na festivalu Votvírák se podle pořadatele nacházelo v areálu přes 50.000 lidí. V listopadu vyšlo DVD Kabát Corrida 2007, které obsahuje záznam koncertu z lehkoatletického stadionu na Slavii v Praze. Součástí balení byl i dokument z celého turné. Limitovaná edice obsahovala také knihu s fotkami, která však byla širší než samotný obal takže musela být stažena z prodeje a znovu vydána v upravené verzi. Tento rok kapela opět zvítězila v anketě Český slavík a připsala si tak své čtvrté prvenství.


2009

Již na začátku roku 2009 kapela oznámila, že pro tento rok chystá pouze jeden koncert pod širým nebem, který by měl být v září a byl by k příležitosti oslavy 20 let ve stejné sestavě. Do tohoto termínu chtěli Kabáti vydat také novou řadovou desku což se ovšem nepovedlo. Výroční koncert byl nakonec stanoven na 12. září 2009 na louce u pražského letohrádku Hvězda. K příležitosti koncertu byly dovezeny speciální tribuny z Maďarska, které se používají při závodech Formule 1 na Hungaroringu. Zvukový aparát L’Acoustics o výkonu přes 500.000 W dodala společnost Black Box Music, pódium a zastřešení pro tuto událost zapůjčila Stageco, osvětlení bylo od firmy A.C. Lighting a na realizaci se podíleli odborníci z celé Evropy. Výbavou se tak jednalo o koncert na úrovni světových interpretů jako jsou například AC/DC, The Rolling Stones, Robbie Williams nebo Metallica. Několik dní před koncertem manažer kapely Radek Havlíček oznámil, že je již prodáno 50.000 vstupenek. Na koncertě, který začal přesně v plánovaných osm hodin večer kapela zahrála 36 svých největších hitů od alba Má jí motorovou až po do té doby nejnovější album Corrida. Celkem se nakonec dostavilo přes 60.000 fanoušků, čímž se Kabát vyrovnal koncertu Jana a Františka Nedvědových na pražském Strahově a předčil srpnový koncert Madonny na Chodově, jenž se uskutečnil ve stejném roce. Celé vystoupení na Vypichu kapela nahrávala a ke konci listopadu ho vydala na dvou DVD v rámci „živáku“ nazvaném Po čertech velkej koncert. Na konci roku kapela s náskokem téměř 10.000 bodů porazila v anketě Český slavík kapelu Chinaski a vyhrála tak svého pátého slavíka.


2010

V roce 2010 získali Kabáti na konci listopadu zlatého slavíka v kategorii kapela a to i přesto, že Česku ani jednou nevystoupili a odehráli pouze čtyři koncerty na slovenských festivalech. Cenu za kapelu převzal Vladimír Kočandrle ze společnosti Monitor EMI (dnes: Warner Music) jelikož členové kapely v té době pracovali na připravované desce. Dne 10. prosince 2010 vydali CD s názvem Banditi di Praga. Přestože vyšlo pouhé tři týdny před koncem roku, stalo se s 68.000 prodanými kopiemi nejprodávanějším albem v Česku za rok 2010. S touto deskou Kabáti zároveň překonali hranici 1.000.000 prodaných nosičů za což 21. dubna 2011 během vystoupení v pražské O2 areně obdrželi diamantovou desku. Stejnou desku dostal také jeden vylosovaný fanoušek kapely, který si zakoupil poslední album Banditi di Praga.


2011

Během nadcházejícího turné, které čítalo sedmnáct koncertů v halách po České a Slovenské republice kapela zvolila variantu s pódiem uprostřed haly, která se osvědčila již na turné Suma sumárum v roce 2002. Díky této koncepci návštěvnost překonávala rekordy jednotlivých hal. Kapela pražský koncert v O2 areně zaznamenávala a následně vydala na CD a DVD pod názvem Banditi di Praga Turné 2011, které se stalo tříplatinové. Ke konci roku kapela ještě získala svého sedmého zlatého slavíka a zároveň také cenu Anděl v kategorii nejprodávanější deska roku 2011.


2012

Další rok kapela vystupovala pouze na festivalech a získala za turné k desce Banditi di Praga cenu OSA v kategorii koncert roku. Její baskytarista Milan Špalek zároveň obdržel ocenění jako nejúspěšnější textař roku.


2013

Na rok 2013 kapela nachystala turné s Big bandem, které podle vlastních slov tajně připravovala téměř čtyři roky. Kvůli velké technické náročnosti mělo turné pouze šest zastávek v Česku a tři na Slovensku. Později Kabáti přidali ještě jeden koncert a to ve svých rodných Teplicích na fotbalovém stadionu Na Stínadlech, který navštívilo více než 20.000 diváků. Celé scéna turné, které se jmenovalo Banditi di Praga po 30ti letech byla pojata ve stylu 30. let a designu klubů a kabaretů z té doby. Big band se ke kapele vždy připojil přibližně v polovině koncertu a zároveň s ním se odhalila také celá scéna, kterou doplňovaly tanečnice. Z největších hitů se ovšem bigbandovských aranží dočkala jen píseň „Dole v dole“ ostatní zahráli Kabáti bez big bandu. Na konci roku kapela oznámila, že se v roce 2014 vrátí na Vypich a uspořádá další výroční koncert. V listopadu 2013 zároveň vyšla reedice kompilace Suma sumárum původně vydané v roce 2001. Původní 2 CD byla byla upravena Vladimírem Fialou, takže se kvalita zvuku starších skladeb podobala kvalitě nových písní. Zároveň byly jako bonus přibaleny 2 DVD s videoklipy a záznamem koncertu z roku 2001, které původně vyšly v samostatné edici Suma sumárum – Best of video z roku 2002. Celá reedice byla balena v novém obalu a obsahovala aktuální fotky kapely. Na konci roku kapela v anketě Český slavík skončila na úkor kapely Kryštof na druhém místě, čímž byla přerušena série šesti vítězství v řadě.


2014

Na rozdíl od oslavy výročí v roce 2009 kdy Kabát odehrál pouze jeden koncert přidala kapela během roku 2014 kromě avizovaného vystoupení na Vypichu také jeden koncert na Slovensku a to na festivalu Topfest. Kapela původně plánovala vydat novou studiovou desku ještě před létem 2014, nakonec ale kvůli nedostatku textů, které píše Milan Špalek nedodržela ani termín před výročním koncertem. Celý koncert, který se uskutečnil 13. září 2014 zahajovala jako předskokan vítězka soutěže Hlas Československa 2014 Lenka „Lo“ Hrůzová. Ta s frontmanem kapely Josefem Vojtkem spolupracovala již během soutěže se v roli mentora také účastnil. Po jejím krátkém setu nastoupila dánská rocková kapela D-A-D, kterou si Kabáti pozvali jako speciální hosty. Stejně jako před pěti lety i tento rok Kabáti připravili show s kvalitním zvukem, spoustou světel a s pyrotechnickými efekty. Celé vystoupení bylo zároveň zaznamenáváno a později vydáno na DVD. Podle neoficiálních odhadů Po čertech velkej koncert II navštívilo celkem 75.000 lidí což je největší počet lidí na jednom koncertu českého interpreta. Samotná kapela přesný počet diváků nezveřejnila pouze uvedla, že přišlo víc lidí než v roce 2009. Vzhledem k tomu, že několik dnů před i po koncertu pršelo byla louka na Vypichu vlivem použití těžkých aut na odvoz techniky naprosto zdevastována, což vzbudilo protesty některých místních obyvatel. Management kapely pak na vlastní náklady dal celou louku do pořádku a znovu osel trávu. Na konci roku 2014 vyhrála kapela Kabát v anketě Český slavík zlatého slavíka s náskokem přibližně 7 000 bodů.


2015

V květnu 2015 vyšla dlouho odkládaná deska Do pekla/do nebe na níž se objevilo dvanáct písní. Pro toto album se kapela domluvila na spolupráci s producentem Yardou Halešicem jelikož podle vlastních slov potřebovala „pořádně nakopnout“. Zároveň také zkoušela několik různých studií včetně berlínského Riverside Studio nakonec ale s ohledem na největší spokojenost preferovali spojení s mixem z českého Sono Records. Na albu se objevila píseň „Brousíme nože“, kterou kapela věnovala českým hokejistům. Tuto písničku zahrála na zahajovacím ceremoniálu mistrovství světa v ledním hokeji 2015, které se konalo v Česku. V rámci propagace alba se kapela vydala na open air turné po jedenácti městech v České republice. Během turné také odehrála jeden koncert na Slovensku a to na festivalu Topfest. Na konci listopadu Kabáti ve státní opeře Praha převzali jubilejního desátého zlatého slavíka. Dne 15. prosince 2015 poté vystoupili na vánočním koncertu ve vyprodané O2 areně v Praze. Před koncertem kapela převzala od společnosti Pink Panther Media „pětiplatinovou“ desku za v tu dobu více než 50.000 prodaných nosičů CD Do pekla/do nebe. Pár dní na to kapela vystoupila také ve vyprodaném brněnském klubu Sono Centrum.


2016

V dubnu 2016, pár dní před udílením ocenění Ceny Anděl 2015 kapela prohlásila, že byla z těchto cen „de facto“ vyřazena jelikož album Do pekla/do nebe prodávala převážně v síti prodejen Tesco, které ovšem nehlásí prodeje alb Mezinárodní federaci hudebního průmyslu. Zároveň uvedla, že je schopná doložit ale Kabáti prodali koncovým zákazníkům za rok 2015 celkem 52.000 fyzických nosičů alba. Ceny Anděl 2015 nakonec vyhrála kapela Kryštof se svým albem Srdcebeat, kterého se prodalo 28.753 kusů. OSA později oznámila, že podle nahlášených prodejů za rok 2015 jež obdržela od jednotlivých vydavatelů nejvíce desek skutečně prodala kapela Kabát a to přes 50.000 kusů. Na výsledky ocenění to ale již nemělo vliv. K písni „Valkýra“ z alba Do pekla/do nebe vyšel na začátku července 2016 videoklip, který byl nejdražší v historii kapely. V létě 2016 pak kapela objela Topfest, Vysočinafest a putovní festival Hrady CZ. V listopadu 2016 vyšel multinosič Kabát 2013–2015, který obsahuje záznam z vystoupení v pražské O2 areně v rámci turné s Big bandem z roku 2013, záznam z výročního koncertu na pražském Vypichu (Po čertech velkej koncert II) a jako bonus navíc poslední řadové CD Do pekla/do nebe. Na konci listopadu kapela pojedenácté vyhrála Českého slavíka. Kabáti zároveň slavností večer zahajovali písní „Myslivecký ples“ z alba Do pekla/do nebe.


2017

Na podzim roku 2017 kapela plánuje halové turné „Do pekla/Do nebe“. Na tomto turné Kabáti postaví pódium opět uprostřed jako tomu bylo při turné k albu Banditi di Praga. Zároveň by během turné podle Pepy chtěli navštívit i taková města v nichž dosud nehráli. Mezi ně kapela plánuje zařadit Chomutov, Třinec, Znojmo a Bratislavu. Celé turné bylo zakončeno ve vyprodané O2 areně, kde Kabáti zároveň vytvořili nový rekord této haly co je 20 083 diváků. Ještě před tímto koncertem kapela převzala zlatého slavíka v anketě Český slavík Mattoni 2017 v kategorii Kapela roku. Za pár dní ho ovšem z vlastní iniciativy vrátila zpět agentuře a to z důvodu neuznání hlasů kapele Ortel, která skončila na druhém místě. Její fanoušci totiž na sociálních sítích inicializovali akce kde nabádali ostatní lidi k odesílání hlasů právě pro skupinu Ortel. Podle pořádající agentury Musica Bohemica se jednalo o porušení pravidel a proto této kapele nezapočetli hlasy z ročníku 2017 ale z ročníku 2016. Kapele Kabát se toto zdůvodnění zdálo nedostatečné vrátila tedy zlatého slavíka a požadovala po agentuře uvedení přesného počtu hlasů jaké kapely za rok 2017 dostaly, se slovy, že ráda přijme ocenění za své skutečné umístění ať již bude jakékoliv. Poté, co se ke Kabátům připojil také zpěvák Michal David, který vrátil svého stříbrného slavíka v kategorii zpěvák, a od postupu ankety se začal distancovat také její generální partner, společnost Mattoni, zveřejnili pořadatelé skutečné výsledky za rok 2017. Podle nich se kapela Ortel opravdu umístila před Kabáty, a to s náskokem téměř 5 000 bodů. Pořadatelé zároveň uvedli, že byl jejich zásah „oprávněný“, na výsledcích zveřejněných při předávání cen nehodlají nic měnit.


2018

Během roku 2018 plánuje kapela vystupovat na českých a slovenských hudebních festivalech, zároveň také bude připravovat nové studiové album. Na rok 2019 kapela již tradičně po pěti plánuje oslavit své působení ve stejné sestavě, tentokrát třicetileté. Na rozdíl od předchozích dvou oslav, kdy se uskutečnil pouze jeden koncert na pražském Vypichu, tentokrát plánuje skupina absolvovat malé koncertní turné. Během něj by hudebníci měli postupně vystoupit na stadionech v Brně, Ostravě, Teplicích, Praze a Plzni. První čtyři koncerty jsou plánovány na červen, poslední plzeňský se uskuteční v září 2019.